Weekend o wierze – 30.11 – 02.12.2012

Na „Weekend o wierze” przyjechało w sumie ok. 50 osób.
Było wiele małżeństw, a nawet całych rodzin. Zespół prowadzący to Ks. Piotr Zioło, Darek i Irena Jakubik oraz Mariola Polok i Bożena Stępień ze wspólnoty „Natanael” z Gliwic i Siostry Duszy Chrystusowej: S. Bogna Młynarz, S. Dominika Zakrzewska i S. Maria Grzebiniewska.
Ważnym elementem rekolekcji były świadectwa o wierze przeżywanej w codzienności: Marioli o zmaganiu z chorobą nowotworową, Darka o wierze, która jest łaską i Irenki o Bożej obecności w „przypadkach” życia.

Świadectwa

Przyjechałam na te rekolekcje, by umocnić swoją wiarę, zbliżyć się na nowo do Pana Jezusa, zaufać Mu, zrozumieć i zaakceptować sens cierpienia, choroby mojej i moich bliskich. Odkryłam tu, jak jest moje wiara, że nieraz lepiłam sobie bożka, który będzie spełniał moje zachcianki, że chciałam „kupić” Boga, by realizował moje plany, nie dając Mu dojść do głosu; szansy, by mi się objawił. Wsadziłam Go w ramki, buntowałam się, gdy nie robił tego, co chciałam.
A wystarczy, że powiem Bogu: „Tak, Jezu, chcę żebyś mnie zaskoczył, działał i przemieniał moje życie; żebyś otworzył moje uszy i oczy, moje serce, żebyś dał mi odwagę zrobienia kroku w Twoją stronę i pozwolił odkryć co Ty dla mnie przygotowałeś; żebym potrafiła Ci zaufać, nie widząc co dalej, nie mając żadnych zabezpieczeń.
Odkryłam, że wiara jest łaską; że wszystko, co mnie dobrego spotyka jest Jego łaską; że jest to wielka przygoda z Panem Bogiem, który mnie kocha, zapłacił za moje grzechy na krzyżu i nie muszę nic już robić, tylko wierzyć, trwać przy Nim, zaufać Mu.
Przed rekolekcjami byłam zła na Boga, że tak wiele złego mnie spotyka. Tu dowiedziałam się, że wiara nie chroni nas przed złymi rzeczami, ale pomaga nam je przetrwać. Zrozumiałam też, że Bóg może też mnie uzdrowić, dać mi tę łaskę, tylko muszę o to poprosić i w to wierzyć. Za ten czas, za łaskę wiary chwała Panu!
Justyna

W czasie tych rekolekcji uświadomiłem sobie znaczenie wiary. Pozwoliły mi zobaczyć czym się różni wiara od pobożności. Dowiedziałem się więcej o łasce Bożej, o tym, że Bóg mnie kocha, pomimo moich słabości i grzechów.

Wiara jest darem. Jestem bardzo obdarowany. Jestem odpowiedzialny za ten dar. Chcę o niego dbać i go pielęgnować.

Charyzmatyczny charakter miejsca naznaczonego obecnością Sługi Bożej Matki Tajber jest szczególny. Cudownie, że można mieć Chrystusa z Jego Przenajśw. Duszą w swoim sercu. To uświadomiło mi, że ja również będę promieniować w swoim środowisku, a inni będą z tego świadectwa czerpać poprzez moje radosne, ciągłe nawracanie się do mojego Potężnego, Dobrego, Delikatnego Pana Boga, który szanuje moją osobowość. A ja w podzięce będę wychwalać Go i uwielbiać. Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj we mnie!
Alicja

Dar i świadomość zamieszkania w moim sercu Jezusa z Jego Duszą jest dużym krokiem do wiary w obecność Jezusa, do dialogu w sprawach, które mnie dotyczą i moich problemów.
Leszek